Yhteystiedot

Tältä sivulta löydät Puijolan eri yksiköiden avainhenkilöiden yhteystiedot sekä laskutusohjeet löydät täältä.

Hallinto

Puistokatu 14-16,  Kuopio

Eija Teerineva, toiminnanjohtaja
eija.teerineva@puijola.net
p. 044 787 2880

Kari Angeria, viestintäpäällikkö
kari.angeria@puijola.net
p. 044 741 6279

Kirsi Soininen, kehittämisasiantuntija, sote-palvelut
kirsi.soininen@puijola.net
p. 044 901 7789

Marianna Valtasola, controller
marianna.valtasola@puijola.net
p. 044 762 6000

Inka-Leea Haatainen, toimistosihteeri
inka-leea.haatainen@puijola.net
p. 050 359 0285

Hannele Tuomainen, taloussihteeri, palkanlaskenta
hannele.tuomainen@puijola.net
p.  044 786 6053

Tuula Himanen, taloussihteeri
tuula.himanen@puijola.net
p. 050 554 8877

Aggredi

Savonkatu 24, Kuopio

Arja Mykkänen, vastaava väkivaltatyön asiantuntija
arja.mykkanen@puijola.net
p. 044 787 2879

Pasi Raatikainen, väkivaltatyön asiantuntija
pasi.raatikainen@puijola.net
p. 050 364 4888

Iltapäiväkerhot

Kati Kainulainen, koordinaattori
kati.kainulainen@puijola.net
p. 050 436 4931

Puijolan Jujudance

Inka-Leea Haatainen
inka-leea.haatainen@puijola.net
Puh. 050 – 359 0285

Lisätietoja Jujudancen toiminnasta sivuilta:
jujudance.puijola.net

Perheryhmäkoti

Perheryhmäkodin
hoito- ja kasvatustehtävästä
vastaava vastuuhenkilö
Katja Koponen
katja.koponen@puijola.net
p.044 787 2872

Vastaava ohjaaja
Tanja Sahlman
tanja.sahlman@puijola.net
p.040 171 4249

 

Kompassi

Kauppakatu 40-42, Kuopio

Katja Koponen, johtaja
katja.koponen@puijola.net
p. 044 787 2872

Tsega Kiflie, yhteisöneuvottelija
tsega.kiflie@puijola.net
p. 044 078 7286

Varsha Shurpali, yhteisökoordinaattori
varsha.shurpali@puijola.net
p. 044 078 7282

Liubov Derkach, ohjaaja
liubov.derkach@puijola.net
p. 044 772 5405

Satu Nummi, Suomen kielen opettaja, Tervetuloa Suomeen kurssi
satu.nummi@puijola.net
p. 050 455 2745

Helena Räisänen, työllisyyspäällikkö, työhönvalmentaja
helena.raisanen@puijola.net
044 901 8638

Leea Korpela, työhönvalmentaja
leea.korpela@puijola.net
p. 044 792 4156

Mirkka Remes, opintotoiminnan ryhmäohjaaja
mirkka.remes@puijola.net
p. 044 493 8344

 

Kuopion asumisneuvonta

Pyörönkaari 26, 70820 Kuopio

Elisa Hämäläinen, asumisneuvoja
elisa.hamalainen@puijola.net
p. 050 339 4295

Marjut Rantala, asumisneuvoja
marjut.rantala@puijola.net 
p. 050 352 0886

Sanni Liimatainen, asumisneuvoja
sanni.liimatainen@puijola.net
p. 044 493 8473.

Mahku

Puijonkatu 45, Kuopio

Tanja Turunen, koordinaattori
tanja.turunen@puijola.net
p. 050 447 3222

Tanja Hynynen, ohjaaja
tanja.hynynen@puijola.net
p. 050 362 4589

Tyttöjen Talo

Kuninkaankatu 26, Kuopio

Johanna Luomala, johtaja
johanna.luomala@puijola.net
p. 045 877 6400

Marika Happonen, vastaava ohjaaja, tutustumiset Taloon, opiskelijat
marika.happonen@puijola.net
p. 050 554 8010

Anna Korhonen, seksuaaliväkivaltatyöntekijä
p. 050 359 0184
anna.korhonen@puijola.net

Sanni Mäkinen, maahanmuuttajanaisten kanssa tehtävä työ
p. 050 368 8906
sanni.makinen@puijola.net

Kaisu Pylkkänen, maahanmuuttajanaisten kanssa tehtävä työ
p. 044 787 2868
kaisu.pylkkanen@puijola.net

Julia Rauhansalo, maahanmuuttajanaisten kanssa tehtävä työ
p.044  797 1805
julia.rauhansalo@puijola.net

Oona Hulkkonen, somessa tehtävä työ
p. 044 051 8412
oona.hulkkonen@puijola.net

Henriikka Tiihonen, alakouluilla pidettävät seksuaalikasvatushetket
p. 044 491 6220
henriikka.tiihonen@puijola.net

Iida Ukkonen, ohjaaja, taidelähtöinen yhteisötoiminta
p. 044 493 8012 (paikalla tiistaisin)
iida.ukkonen@puijola.net

Kuopion vastaanottokeskus

Setlementti Puijolan vastaanottokeskuksen toiminta ja asiakkaat ovat siirtyneet Kotokunnalle 1.4.2024.

https://www.kotokunta.fi/vastaanottokeskus-kuopio

Tietosuoja

Tietosuojavastaava, Marianna Valtasola
tietosuojavastaava@puijola.net
p. 044 762 6000

 

Whistleblower-kanava

Setlementti Puijolan Whistleblower-kanavaan pääset tästä linkistä

 

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com